Ankara Helikopterli Beton

ENDUSTRIYEL ZEMIN BETONU: Mimari yapılar içerisinde çevre düzenleme işleri içerisinde yer alan Endüstriyel Zemin Betonu, Birden fazla isim ile adlandırılmakta dır. Bu isimler halk dilinde, Helikopterli Beton, Saha Betonu, Baskı Beton, Zemin Betonu, Parlak ve Perdahlı Beton, Çizgili beton, Endüstriyel Zemin Betonu gibi isimler anılmaktadır. Ankara Helikopterli Beton ve Saha Betonu konusunda profesyonel Ekiplerimiz ile Sizlere garantili Beton hizmeti vermekteyiz.

Helikopterli Beton dökümü yapılacak yerde önceden bazı hazırlıklar yapılması gerekiyor. Beton yüzeyinin meydana getireceği kot ölçüleri, beton kalınlığı, beton içerisinde yer alan çelik hasır veya demir donatı durumları bu hazırlık aşamalarından bazılarıdır Her şeyden önce beton dökülecek yerin zemin sertliği sağlanmalıdır .Zeminin kot durumuna göre yapılacak kazı çalışması sonrası dökülecek beton ile toprağın teması engellenmelidir. Bunun için zemine çakıl taşı serilir veya kıro betonu dökülür.

 

DEMIR DONATI: Beton dökülecek saha üzerinde gerekli zemin çalışması yapıldıktan sonra, demir donatı işi yapılır. Bazi durumlarda demir yerine çelik hasır serimi yapılır. dökümü yapılacak beton kalınlığı 10 cm ise tek kat çelik hasır serilir. Daha kalın beton dökümü için iki kat çelik hasır serimi yapılır. Beton için kullanım gereklerine göre soğuk demir bağlama işi de yapılabilir.

BETON DÖKÜMÜ: Yukarıdaki çalışmalar tamamlandıktan sonra saha üzerine mumunun ise yağmurlama biçiminde sulama yapılması uygun bir durumdur. Belirlenen yüzey kotları dikkate alınarak beton döküm işi başlar. Dokum sırasında beton yüzeyinin düz bir kot düz bir koz haline gelmesi durumunda beton mastarlanır belirli bir süre dinlenmeye bırakılır belirli bir süre dinlenen beton artık helikopter uygulamasına hazırdır yeterince helikopter uygulaması yapılan yüzeyde parlak bir hale getirebilmek için perdahlama çalışması yapılır beton yüzeyi istenilen parlaklığa ulaşıncaya kadar perdahlama devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?