• Uğur Karaca
  • 17 Şubat 2021
  • Genel

Otomatik Sulama

Ankara Otomatik Sulama Peyzaj alanlarında bulunan,bitkilerin ve çimlerin sulanmasında kullanılan bir sistemdir. Otomatik sulama sistemleri,bitki sulaması konusunda,en gelişmiş ve en son sistemdir. Bahçe ve bitkilerin,bakımı açısından önemli kolaylıklar sunmaktadır. Tam otomatik veya yarı otomatik(manuel) çeşitleri vardır. Sulama Sistemleri tamamen toprak altına kurulduğu için,hiç bir görüntü kirliliği yapmamaktadır. Kontrol ünitesine verilen talimatla, sulama zamanı gelince çalışır. Çalışma esası, suyu bitkilerin üzerine gönderen spreyler,toprak yüzeyine cikar. Ne kadar sulama yapması, Kontrol ünitesine verilen talimatla belirlenir. Belirlenen süre içerisinde sulama görevini yerine getiren ,Sulama spreyleri ,sulama süresi bitince tekrar toprak altına iner.

Otomatik Bahçe Sulama

Ankara Otomatik Sulama Sistemleri,basınçlı su kuvveti ile çalışır. Yüksek basınç ile su spreylere ulasir. Basıncın yitme kuvveti ile ,spreyler toprak yuzeyine çıkar.  Sulama yapan sprikler, perdeli bir sekilde suyu fışkırtır. Bu sistemi kurmak için,gerekli olan suyun,yuksek basınç ile tedarik edilmesi gerekir. Su yeterli basınç ile bahçeye ulaşmıyor ise hidrafor desteği ile suyun sevk edilmesi gerekir.

Kullanıcılarına bir cok yönden fayda saglayan bu sistemin en büyük kazancı zamandır.  Otomatik kontrol ünitesine bir kez verilen talimatlar ile çalışır. Bir yil boyunca hic bir müdahaleye gerek kalmadan bitkilerinizi ve Çim sahalarınızı sular. Yaz sıcaklarında günde enaz iki defa sulanması gerekli olan çim alanlarınızın ne kadar zaman alacağını tahmi edersiniz. Ayrıca bir seyahat veya başka amaçlar ile evinizden uzaklaşmanız rahatlıkla imkan sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?