• Uğur Karaca
  • 11 Şubat 2021
  • Genel

Gölbaşı çim ekimi

Gölbaşı çim ekimi Ankara nın Peyzaj çalışmaların daha yoğun ve gelişime açık olan bir bölgedir. Çim Ekimi uygulaması yaparken Ankaranin bir çok bölgelerinde hava şartları çok değişim göstermektedir öncelikle ekim uygulaması yapmadan Toprak yeterliği Tohum,Gübre, seçimi ile çok kaliteli ve uzun ömürlü bahçelere kavuşa biliriz çim ekimi basit kolay anlayışı ile yapıldığı anlarda geri dönüşümü çok maliyetler üstünde müşterilerimiz zara ederek daha kötü bahçelere sahip olurlar uygulama yaparken adım adım profosyonel bir şekilde yapılan uygulamalar daha uzun ömürlü olurak güzel bahçelerin keyfini çıkarmak kalır. Profosyonel bir şekilde ekim uygulamarını firmamız hangi kalitede hangi adımlarda nasıl bir çalışma prensibe sahip sizlere Kaliteli ve keyif verici Çim ekimi hakında Makalemizi okuduğunuz da, profosyone 100% Başarılı olursunuz.

Ankara Çim Ekimi

Ankara çim ekimi, Uygulamasında ekim yapılacak alan Toprak seviyesi kontrol edilerek eksik yerler temiz Bahçe Toprağı ile takviye yapılmalıdır. Yüksek yerler ise bahçenin koduna göre çim ekilecek koda göre hazırlanmalıdır. Toprak serimi işlemi bittikten sonra mutlaka silindir ile üzerinde geçilerek toprak düzlemesi yaparız bu işlemin Bahçemiz de fazla sulama ve yağmur birikintileri bahçemiz de su birikintisi olmaması için şarttır ve çim in, çıkış evresinde daha dik ve sık çim elde etmiş oluruz .

Bahçemiz de ,yapılan toprak işlemi ve tesviye bittikten sonra alana tohum atmadan önce mutlaka 20 m2 alanlara belirleyerek m2 ye 55,60 gram düşecek şekilde toprağa tohum atmalıyız bu uygulama dan sonra gübre ile kapaklama yaptığımız için tohumun her bölgeye atıldığında emin olmaliyiz. En az 1 yıl yanmış Gübre ile mayıs, nisan, haziran aylarında 2 cm ile tohumun üstüne kapaklama yaparak Kuş karınca ve buna benzer Tohuma zarar verecek olasılıklardan korunur ve gübre kalitesine göre Bahçeniz de çim çıkar. Ankara çim ekimi uygulamasında Tohum seçimi çok önemlidir. Ankara da hava şartlarına dayanıklı ve Asitli topraklarda ve gölge alanlarda ekilen 4,6 lı karışık Çim tohumlarımız ile sizlere garanti kapsamında Bahçelerinizi keyif verici hale getirmekteyiz.

Çim Ekimi Uygulaması

Çim Ekimi Uygulamasında Mutlaka Profesyonel uygulama yapılmalıdır. kaliteli toprak dayanıklı tohum ve profosyonel çalışmalar sayesinde 10 yıl ile 15 yıl arası bahçelerinizin her sene yenilen bir çim olarak bahçelerin keyfini size sunar çim ekimi uygulaması yaparken veya yaptırmayı düşünürken mutlaka sulama sistemi ilk on pilanda almalısınız çim ekiminde ilk hafta dan başlayıp ilk biçime kadar yağmurlama şeklinde ve her tatafa su değecek şekilde sulanması gerekmektedir.

Ankara Otomatik Sulama sistemleri çim ekimi uygulamalarında tercih edilmelidir toprak altında olup sulama saatleri geldiğinde Toprak altından çıkıp döner başlıkları sayesinde eşit bir şekilde yağmurlama yaparak toprağın yeterince su ihtiyacını verir. Kullanımı tamamen Otomatik sistemler sayesinde başka bir kişiye ihtiyaç duymadan kendi açılır ve kendi kapanır sistemler Bahçeniz de Çim , Çalı gurupları, Bitki ve ağaclariniz toprak altı ve toprak üstü otomatik sulamalar ile daha konforlu hale gelmiştir.

1 comments on “Gölbaşı çim ekimi

  1. Merhaba KRC Peyzaj Bizim 180 m2 Bir bahçemiz var 22 m3 Toprak Dolgusu istiyor. ve Çim Ekimi Yapılacak mail adresinize resim attım bana Anahtar teslim fiyatı verirmisiniz Tşk ederim şimdiden..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?