• Uğur Karaca
  • 7 Şubat 2021
  • Genel

Çim Ekimi uygulaması yaparken doğru adımı ve doğru zamanı bilmek çok önemlidir. Ankara çim ekimi yaparken öncelikle Toprak yeterliğine bakarak eksik alanlar temiz gübreli toprak ile takviye yapmalıyız ilerleyen zamanlarda yaptığımız bahçelerin çökme, su birikintisi gibi sorunların önüne geçmiş oluruz, Toprak dolgusunu yaparken Ankara çim ekimi  uygulaması yapmadan önce alanı sıkıştırma işlemi yapmamız çok önemlidir ekim yaparken hava şartların tohum seçimini mevsim şartlarına göre seçmeliyiz çim ekimi uygulamasında gelişi güzel yapılan çim ekimi  bir çok sorunu da beraber getirmek tedir. Bunlar çim ektiğiniz alanların kel (eksik çim) alanlar kalitesiz tohumların sararma mantarlama gibi sorunlarla karşılaşıp 3,5 ay gibi kısa sürede bahçenize uyguladığınız çim daha kötü sonuçlarla sizleri maddi olarak zora sokmaktadır. Çim Ekimi uygulamalası hataya yeri olmayan adım adım işleyiş ile uzun ömürlü  kaliteli bahçelere sahip ola bilirsiniz tohumun m2 ye düşüşü su miktarı gübre azotu hesaplama yapılarak Çok güzel çim ekimi yapa bilirsiniz bizleri arayarak ücretsiz keşif imkanı isteye bilir Profosyonel destek alabilirsiniz Ankara geneli Çim Ekimi Ve Otomatik Sulama sistemlerinde daima kaliteli teknoloji ile buluşturarak sizlere daha iyi hizmet Sunmaktayiz. Bir yıl garanti kapsamında olan  teslim ettiğimiz işlerimiz yaz,kış bakım periyotlarımızla dilediğiniz bahçelere sizleri kavuşturmak için 24 saat çalışmaktayız.

Ankara Çim Ekimi

Bahçenize çim ekimi yapmadan önce mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekmektedir uzun ömürlü ve hayel ettiğiniz bir bahçeye kavuşmak istiyorsanız .öncelikle çim ekimi uygulaması yaparken uygulama yapılacak alanın toprak temizli (tesviye) yapılarak çimin çıkmasına engel olacak ve tohuma zarar verecek bütün yapancı bitkiler alanda temizlenir. Tohum seçimi de, çok önemlidir Ankara geneli  4,6,7 karişim kullanılmaktadır. Bölgesel olarak tohum secimi yapmalıyız bu bize tohumun çıkma evresinde daha kaliteli ve daha güçlü bir çim elde etmiş oluruz. Gübreleme sisteminde en az bir yıl yanmış hayvansal gübre kullanmalıyız kullandığımız elenmiş ve temiz gübre olması çok önemlidir yabani ot ‘la mücadele de ilk adımı gübre secimi ile başlatmalıyız yabani otların çoğu gübreleme sonucu ortaya çıkmaktadır. ektiğimiz çim 3 hafta içinde alanda kendini belirgin hale getiri bundan sonra daha titiz ve daha güçlü bakımlar yapılar daha sağlıklı çim elde etmiş oluruz .

Ankara çim ekimi Ve Otomatik sulama sistemlerinde daima kaliteli ve teknoloji ‘yi buluşturarak hayel ettiğiniz Bahçelere sizleri  garanti kapsamında kavuşturmaktayiz.

1 comments on “Ankara çim ekimi

  1. Bahçemizde Gecen seneden kalma çim var ve Çok pis bi görüntüsü var çok sevdigim ağile dostumuz sizi önerdi yeniden çim ektirecegim toplam alan 55 m2 mail adresinize iletişim bilgilerimi yolladım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?