Ankara çim ekimi

Ankara Çim Ekimi uygulaması yaparken Tohum seçimi mevsim şartlarına uygun yapmalıyız. yaşadığımız bölgenin mevsim şartları ve hangi aylarda çim ekilmesi gerektiğini mutlaka bilgimiz olmalı, veya profosyonel destek almalıyız. Ekim yaparken dikkat etmemiz gereken çok bilgiler vardır. Çim ekimi uygulaması topraktan başlayıp ve gene toprakta bitmektedir toprak tesviyesi , Tohum seçimi,Gübre ile kapaklama ve sulana sistemlerini anlatmaya çalışacağız.

Toprak Tesviyesi

iyi yetişen bir çimin iyi bir toprağa ihtiyacı vardır. Ekim yapılmadan önce toprak çapa makinesi veya bel ile alan alt üst dediğimizi olay gerçekleşmesi gerekir. toprak bu sayede havalandırılmış olup tohumun daha iyi patlamasına ve daha kaliteli çim çıkmasına yardımcı olur.

Ayrıca çapa yapılan toprak tırmık ile düzenlenmeli çime zara verecek bütün yabanci maddeler alandan temizlenmeli dir.eger toprak verimsiz ise gübre ile toprağın verimini artirmaliyiz.

Tohum Seçimi uzun ömürlü bir çim elde etmek istiyorsak tohum secimi çok önemlidir öncelikle alana göre tohum secimi yapmalıyız toprak ve mevsim şartları hangi tohumu daha uzun ömürlü tutacaksa ona gore tohum atmalıyız

Ankara da çim ekimi şubat ayında başlayarak mart nisan mayıs ayına kadar sürer sıcak aylarda da çim ekimi yapılmaktadır.

Çim Bakımı bildiğiniz gibi çim ekimi ne kadar zor ise çim bakımı ve uzun ömürlü bir çim elde etmekte o kadar zordur,tohumun toprağa düşmesiyle itibaren daima bakım isteyen bir iştir. yaz kış bakımlarini yerine getirdiğimiz taktirde her sene kendini yenileyerek daha kaliteli ve daha güzel bir çim elde etmiş oluruz .işleriniz de, daima bizleri arıyarak destek alabilirsiniz ücretsiz keşif imkanlarımız ile Bitki seçimi çim ekimi ve Otomatik sulama sistemleri hakkında yerinde bilgi sahibi ola bilir en uygun fiyatlarımızı öğrene bilirsiniz Karaca peyzaj olarak yapmış olduğumuz bütün uygulamarimiz garanti kapsamında teslim edilmektedir.

Ankara çim ekimi

 

1 comments on “Ankara çim ekimi

  1. Batıkent de sitemizin Çim Bakımı ve sulama sisteminde bazı sorunların halledilmesi gerekiyor 5 sene önce başka bi firmaya yaptırmıştık size iletişim ve konum bilgilerini watsab üzerinden yolladım Keşif icin gelirseniz cok seviniriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?