Ankara çim ekimi

Ankara,da çim ekimi konusunda yazacağımız makalemizde hangi aylarda çim ekilir, sulama ne zaman yapılır, ve nasıl bi gübre kullanır bunları anlatacağız. ve Çim Ekimi konusunda bu yazımız profosyonel destek verecektir.

  • Ankarada Çim ne zaman ekilir? Ankarada çim ekimi Çim tohumu ekimi için Mart, Haziran, Temmuz, ve Ağustos aylarında ekim yapıldı taktir de ancak hava şartları uygun olduğu zaman ekim yapılabilir.
  • Yeni ekilen çim ne zaman çıkar? çim tohumu toprağa düştüğü zaman çim tohumun suya çok ihtiyacı olur.çimlerin günde 2 defa sabah ve akşam sulanması gerekmektedir.
  • 1 m2 ye ne kadar çim tohumu gider? ortalama m2 ye 45 ve 50 gram tohum kullanılmalıdır eşit bir şekilde tohumun toprağa düşmesi için çim ekilecek alanın parça parça bölerek tohum atılımadır.
  • Yeni ekilen çim ne kadar sulanır? yeni ekilen bir bahçe suya bol ihtiyaç duyar bol sulanan toprak suyu içine çekerek çimin daha güzel çıkmasına sebeb verir. Toprağın yapisi sert ise 2.3 saat yağmurlama şeklinde sulanması gerekir yumuşak bi toprak ise 1 saat yeterlidir.
  • Kışın çim sulanır mi? Kış aylarında çim ekili bahçelerin sulanması konusunda şöyle anlata biliriz eğer kış mevsimleri yeterin ce kar ve yağmur yağmadı taktirde sulama yapılması şarttır. Kışın çimlerde uykuda olsa da, canlı kalabilmek için suya ihtiyaç duyarlar.

Daha fazla çim ekimi konusunda bizleri araya bilir teknik destek isteye bilirsiniz uygun fiyatlarımiz ve kaliteli malzememiz lerle sizlere garanti kapsamında bahçeleriniz çimlere kavusturuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?