Ankara çim ekimi

Ankara çim ekimi konusunda yazacağımız makalemizde hangi aylarda çim ekilir? sulama ne zaman yapılır? ve nasıl bi gübre kullanır, bunları anlatarak siz değerli okurlarımızın Peyzaj konusunda daha pratik ve daha profosyonel Bahçeler ,Ofis,Hobi bahçeleri, Rahatlıkla çim ekimi yapa bileceksiniz.

Çim Ekimi konusunda bu yazımız size profosyonel destek verecektir. Mevsim şartları daima göz önünde bulundurarak mutlaka ekim yapmadan önce şartlara dayanıklı tohum seçimi ilk pilanda olmalıdır.

Şimdi sırayla herkesin çim ekimi konusunda kafasında ki soru işaretlerini teker teker aydınlatmaya çalışalım, mutlaka bizleri ariyarak Teknik destek üçretsiz keşif ve yerin de, fiyatlandırma imkanlarımız dan faydalana bilirsiniz.

Ankara geneli Çim ekimi ve Otomatik sulama çalışmalarımızda daima kaliteyi teknoloji ile daha konfor lu hale getirdik.

Ankarada Çim ne zaman ekilir? Ankarada çim ekimi Çim tohumu ekimi için Şubat, Mart, Haziran, Temmuz, ve Ağustos aylarında ekim yapılmalıdır. daha kaliteli ve daha güzel bir çimin çıkmasına, sebeb olur.

Bu aylarda yapilan  ekim nem oranını tohumun toprak altinda su ile buluştugun da daha erken toprak yüzeyin filizlenere kaliteli bir çimin cıkmasına cok yardımçı olur yeni ekilen bir çim daima su ile güneşin de yoğun olmadı saatlerde sulanması daha saglıklı olur.

Ankara genelinde 4 lü karışımla 6 lı karşım tohum secimi çok önemlidir. Daha fazla bilgi için iletişime geçebilir yardım alabilirsiniz.

Yeni ekilen çim ne zaman çıkar? çim tohumu toprağa düştüğü zaman çim tohumu suya çok ihtiyacı olur çimlerin günde 2 defa sabah ve akşam sulanması gerekmektedir.

Güneş yoğun olmadığı saatlerde sulama yapılmalıdır, Sabah gün dogarken akşam ise gün batımında sulama yapılmalıdır.

Otomatik Sulama Sistemi de çok önemlidir gerekti kadar toprağa su ihtiyacını vererek ve kör nokta kalmayacak şekilde ayarlanarak yağmurlama sistemi ile çimleriniz sulamalıdır yeni ekilen bir çimin sulamasında ve tohum seçiminde sorun olmadığı taktirde 15 gün içinde bütün alan filizlenmeye başlayıp boy atmaya başlıyacaktır.

Tabiki de çim ekerken güneş görmeyen gölge alanların gölge tohum kullanılması gerekir.

1 m2 ye ne kadar çim tohumu gider? Çim ekimlerinde Ankara genelinde Tüm Peyzaj Firmalari ortalama m2 ye 45 ve 50 gram tohum kullanmaktadır ve bu sekilde çok sorunlarla karşılaşmaktalar

M2 ye ortala eşit bir şekilde 60 gram  tohumun toprağa düşmesi tohumun çıkış evresinde kel yerler kalmayacak şekilde çıkar her taraf istenilen gibi yemyeşil olur çim ekilecek alanın parça parça bölerek tohum atılımadır.

Çim için hangi gübre kullanılır? yeni ekilecek  bir bahçe icin öncelikle toprak analizi yaparak ilerleyen haftalar ve yıllar için toprağın verimli olup olmadığını bilerek ona göre uygulamalar yaparak daha güzel bahçelere kavuşa biliriz.

yabani ot ve buna benzer çime zara verecek bütün ot çeşitleri temizlenerek ilaçlanmalı dır, eğer alanda toprak yetersizse elenmiş gübre karışımı ile serilerek istenilen seviyeye getirilmelidir.

Toprak sererken silindir vurarak sonradan alanda çökme oluşmaması için önemlidir.

Tohumu attıktan sonra en az 1 yıl e fazla 3 yıl yanmış hayvan gübresi ile kapaklama yapmalıyız bu işlemi kışın ve yazın farklı uygulamalıyız.  

Kış aylarında çim ekili bahçelerin sulanması konusunda şöyle anlata biliriz eğer kış mevsimleri yeterince kar ve yağmur yağmadı taktirde sulama yapılması şarttır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?