Ankara Otomatik Sulama

Ankara Otomatik Sulama : Otomatik sulama sistemi, yeşil alan ve çim alanlarını sulamak için kurulan bir sistemdir. Suyu verimli ve tasarruflu kullanma acısından oldukça önemli bir sistemdir. Su tasarrufu konusunda %60  varan verimi ile büyük önem arz etmektedir. Ayrıca sulama yaparken her yerin aynı miktarda sulanması da oldukça önemlidir. Sistemin tam otomatik olması, nedeni ile bir defa verilen sulama komutundan sonra, bir yıl boyunca hiç bir müdahaleye gerek yoktur. Sizler yaz tatiline veya herhangi bir seyahate çıksanız dahi gözünüz arkada kalmaz. Bahçeniz ve cimleriniz gerektiği gibi sulanmaya devam eder.
SISTEMIN KURULMASI : Otomatik sulama sistemi ,her bahçe için farklı projelendirilse de genel çerçevede belli başlı bir sıralama ile yapılır.

A)ANA TASIYICI : Ana taşıyıcı borular, suyu bahçe içerisine taşıyan ve sulama istasyonlarına ulaştıran borulardır. Bahçeye verilecek suyun debisine göre borunun kalınlık çapı belirlenir. Taşıyıcı boruların kalınlık değerlerinde önemlidir. Suyun basıncına dayanacak kalınlıkta olması gereklidir.

BOLGE HATLARI : Ana borulardan gelen su Otomatik vanalar vasıtası ile bölgelere ayrılmış yerlere iletmek için istasyonlar kurulur. Bölge hattı boruları ana borudan daha ince çaplarda olur. gelen suyun basıncı ve bölgeye yerleştirilecek sulama spreyleri sayısına göre borunun kalınlık çapı belirlenir. Bölge boruları üzerine kolye çakılır ve çıkış alınır.

KILCAL BORULAR : Bahçeyi sulamak için kullanılan boru sisteminin son halkasını oluşturur. Bölge hattı üzerine çakılan kolyelere dirsek takılarak suyun kılcal boruya geçişi sağlanır. kılcal burunlar genelde 20 mm çapındadır. Bölge borusunda aldığı suyu, sulama sipring ine taşır. Dirsek adı verilen yapı malzemesi ile şifreye bağlanan boru görevini tamamlar.

SISTEMIN SULAMASI : Suyun borularla nasıl bahçe içerisine geldiğini ve bahçe içerisinde nasıl dağıldığını yukarıda asama asama anlattık. Son olarak borulardan gelen suyun ,bahçeyi sulaması. Perdeli spreyler düzenli ve aynı ölçüde bahçeyi sular.

KARACA PEYZAJ ,firması olarak Ankara da Otomatik Bahçe Sulama Sistemleri uygulama işleri ile sizlere hizmet vermekteyiz. Ankara Otomatik Bahçe Sulama Sistemleri, Çim Sulama, Otomatik Sulama, Sulama Sistemi fiyatları ve buna benzer kelimeler ile site içerisinde arama yapıp detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?