Ankara Çim Ekimi

Ankara Çim Ekimi uygulamasında dikkat etmemiz ve Çimin çıkma evresini kadar takip etmemiz gereken bazı uygulamalar vardır. Öncelikle çim ekilecek alanın toprak analizi önemlidir toprak azot değerine göre gübre seçimi ve tohum seçimi yaparak daha sağlıklı ve daha kaliteli bir çim elde etmiş oluruz.uygulama yapılacak alanın çim edilmeden önce toprak temizli ve tesviyesi yapılarak çim ekimine uygun bir hale getirmiş oluruz bu uygulama çim tohumunu eşit bit şekilde toprağa serilmesine yardımcı olur. Toprak tesviyesi ve temizli bittikten sonra tohumu m2 45,50 gram gelecek şekilde toprak yüzeyine dağıtılmalıdır bu uygulama dan sonra tohumun kapaklama işlemine gelinir en az 1 yıl yanmış gübre ile 3.cm ile kapaklama yaparak tohumu kapatırız gübreleme fazla olduğu taktirde tohumda yanma az olduğu taktirde ise tohumun patlamama gibi sorunlarla karşılarınız kapaklama işlemi bittikten sonra silindir ile üzerinden geçilerek tohum toprak ve gübre sıkıştırma yaparak karınca ve toprak altı böceklerden korunmuş olarak daha sık ve daha güzel bir çim elde etmiş oluruz.Çim Ekimi evresinden en önemli faktör sulama sistemi eğer otomatik sulama sistemi kurulu ise saati sabah 5.30 akşam 18.00 arasında 10 dk ile 15 dk arasında sulanması daha sağlıklı olacaktır. Eğer manüel sulama ile sulanacak sa kör nokta kalmayacak ve toprağın suyu emmesine kadara sulanması daha iyi olacaktır.

 

Profosyenel bir Çim Ekimi için mevsim şartlarını mutlaka göz önünde bulundurmak şarttır örneğin Ankara çim ekimi için 10 cu ayın sonlarinda bitirmek ve 4 ayin sonlarinda ise başlamak daha kaliteli ve verimli çim elde etmiş oluruz.
Mevsim şartlarına uygun tohum seçimide bu konuda çok önemlidir ankara çim ekimi olarak Ankarada 6 li karışım çim tohumu daha kaliteli daha sağlıklı çıkmaktadır.

Çim Ekimi Ankara

Çim Ekimi uygulamasi yapıldıktan sonra sulama evresine geçmeliyiz günlük 2 defe sulanan çim ekimi alan sorunsuz bir şekilde patlayacak ve boy atacaktır günlük 10,15 dk sulanması gereken çim ekili alan kesinlikle kuru yer kalmayacak şekilde sulanmalıdır. Bu süreç 14 gün boyunca çim biçime gelene kadar sulanmalıdır.

Ankara Çim Ekimi olarak Ankara ve bütün ilçelerinde ücretsiz keşif imkanı ile sislerin dilediği bahçelere kavuşmasını sağlamaktayız ödeme kolaylı ve garanti kapsamında ekmiş olduğumuz cimlerin periyodik bakımları firmamız tarafında yapılmaktadır.

Ankara Çim Ekimi

2 comments on “Ankara çim ekimi

  1. Merhaba bizim bağlıca da, 80 m2 bir bahçemiz var geçen sene çim ekimi yatırmıştık ama malasef istediğimiz gibi olmadı ve daha kötüsü oldu yeniden çim ekimi yaptırmak istiyoruz yardımcı olursanız çok seviniriz.

    1. Merhaba özlem hanım Ankara çim ekimi olarak garanti kapsamında ve 1 sene ücretsiz bakım yapmaktayız bizleri iletişim numaralarımız dan ulaşa bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?