Çim Ekimi Ankara

Çim Nasıl Ekilir? (Çim tohumu ekimi)

Çim ekilecek Alanın toprağı Çapa makinesi veya bel (kürek) yardımı ile 15 cm kazılarak işlenir bu uygulama toprağın daha kalitesini artırarak çimin daha sağlıklı çıkmasına yarar.

Topraklı alan belleme veya çapalama işlemi bittikten sonra toprak tesviye edilerek kapa pisliği alınır eksik olan bölgelere temiz bahçe toprağı ile takviye yapılarak düz bir alan elde edilir.

 

Çim Ekimi

Toprak işleme ve tesviye işlerinden sonra bulunduğumuz bölgenin mevsim şartlarına göre tohum seçimi yaparak çim ekimine başlıya biliriz. Öncelikle tohum atarken m2 ye 60, 70 gram gelecek şekilde atmalıyız eğerki elle tohum atıyorsak  2 veya 3 kg bir kabın içine tohum koyarak atmak daha eşit bir şekilde dağılmasına yardımcı olur.

Çim ekimi yaparken sıcaklığın 18-19 c olduğu mart ve ya nisan aylarında bölgeye gölgeye ve normal alana göre ayrım yapılarak m2 başına 60-70 gram gelecek şekilde çim tohumu atmalıyız.

Üzerine attığımız çim tohumunu kapaklama yaparak yağmur suyu karınca ve tohuma zarar verecek etkenlerden korumalıyız. Kapak lama yaparken en az 1 yıl sade yanmış gübre 2,3 cm ile kapaklama yaparak üstünden el silindiri ile sıkıştırma yaparak düz sert ve kaliteli bir çim elde etmiş oluruz.

Ankara da ve tüm ilçelerinden ücretsiz keşif imkanları ile Çim Ekimi ve Otomatik sulama alanlarında profesyonel ekiplerimiz ve kaliteli malzeme ile Ankara Çim Ekimi Firması olarak ödeme kolaylığı ile siz değerli müşterilerimizin daima yanındayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?