Çim Ekimi - Ankara Çim Ekimi, Otomatik Sulama, Kilit Taşı Ustası

Ankara çim ekimi

Çim Ekimi Nasıl Yapılır?

Günümüz de çevre düzenleme konusun da ilk pilanda olan yeşil projeleri bir çok Alan da kullanılmaktadır. Estetik ve güzel görünüm elde etmek için,peyzaj firmaları bir birleri ile yarışmak tadır. Ama yapmış olduğum uz peyzaj alanların da en önemlisi çim ekimi uygulamasi dir. Çim Ekimi Nasıl ekilir? Uzun vadeli çimin bozulmadan sararma dan nasıl koruruz onları anlatmaya çalışacağız.

Çim Ekimi

Uygulama yapılacak alanın mutlaka toprak analizi yapılarak toprak içerisin deki yabani ot vs gibi çime zarar verecek bitkiler ilaçlaması yapılarak temizlenmesi gerekmektedir. Bahçe,Park ve özel konutlarınıza ektirmek istediğiniz çim alanlarınızın toprak dolumu ve tesviyesi de çok önemlidir,şayet toprak dolumu isterse gübre karışımı toprak kullanılarak düzgün bir kota alınır, tesviye yapılarak toprak yüzeyindeki çakıl,taş,ve buna benzer yabancı maddeleri uygulama yapılacak alandan temizlenerek çim tohumu atılmaya hazır ederiz.

Çim Ekimi Uygulaması

Çim tohumunu bulunduğumuz ilin mevsim şartlarına göre seçmeliyiz yukarıdaki uygulamaları yaptıktan sonra tohum m2 70 gram 80 gram olacak şekilde eşit olarak toprak yüzeyine serpilerek atılır. Çim tohumu dağılımı yapıldıktan sonra üstüne ince bir şekilde kapaklama işlemi yapılır bu kapaklama en az 1 yıl yanmış gübre ile yapılması gerekmetedir 3 cm gübre ile kapaklama yaptıktan sonra silindir ile üstünden geçerek düz ve sert bir zemin elde etmiş oluruz bunun faydası tohumun karınca ve toprak yüzeyindeki böceklerden kuşlardan ve en önemlisi de tohumun dağılmasını önler.

Otomatik Sulama

Çim ekilecek alanı hazırladık bütün işlemler bittikten sonra geriye kalan uygulama yapılan alanın yeterince suyunu ala bilmesi şarttır çim ekiminde ilk iki hafta çok önemlidir eğer bahçeniz veya çim ettirdiğiniz alanınızda Ototmatik sulama sistemi var sa günde 3 kere en az 15 dk sulama ayarını mutlaka yaptırın sabah 06.00 öğlen 12.30 aksam 18.00 saatleri arasında 15 dk sulama yapılması şarttır çim ekerken silindir vurmamızın en büyük faydası da budur sulama yaparken suyun birikme mesi için düz bir alan elde edilir.

 

Çim Ekimi ve Otomatik Sulama işlerinizi garanti kapsamında ve ödeme kolaylı ile Ankarada faliyet gösteren firmamız sizleri daha kaliteli ve profosyonel hizmet sunmaktadır.

Çim Ekimi ve Otomatik Sulama için arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

0546 915 02 66
X