Ankara Çim Ekimi 

Bahçemizi çim ekimi için nasıl hazırlarız?

Çim Ekimi bakım ve düzgün adımlarla yapıldı taktirde uzun süreli verim alına bilir. Bunun neler yapmalıyız hangi adımları takip ederek daha iyi bir çim elde etmiş oluruz.

Toprak Tesviyesi.

Çim Ekimi yaparken bahçemizin çok iyi bir toprağa ihtiyacı vardır, bahçemiz eğer Yabani Ot, vs gibi çim dışında bitki varsa onların temizleyerek toprağı ilaçlama yaparız ,toprak eksikliği var ise gübre karışımı toprak kullanarak çim ekecegimiz alana sereriz. Tabiki de toprak serdikten sonra tesviye yaparak toprak yüzeyindeki ot çöp gibi benzer yabancı maddeleri temizlemeniz şarttır .

Tohum seçimi.

Çim Ekimi yaparken mevsim şartlarını göz önünde bulundurarak tohum seçimi yapmalıyız güneş görmeyen bitki altları, ve bahçemizin arka alanlarına gölge çim tercih etmeliyiz .mevsiminde ekim ve tohum seçimi çim ekimi için çok önemlidir.

Çim Bakımı. 

Bahçemize ve özel Alanlarınıza Çim Ekimi yaptıktan sonra ,ilk iki hafta çok önemlidir. Sulama aşaması günde 3 defa olacak şekilde kuru bir yer kalmayacak bir şekilde sulama yapılması çok doğru bir adımdır, çimin ilk haftası toprak daima nemli kalacak şekilde bakılmalıdır, güneşli havalarda çim ekimi yapılması hem çimin daha erken ve daha kaliteli çıkmasına çok faydası olur.

Çim Ekimi zahmetli ve profosyonel destek isteyen bir uygulamadır, amatör çim ekimi yaptırdığınız taktirde sararma, kel nokta, ve çimin kısa bi sürede dağılmasına sebeb olur diğer yazımız Ankara çim ekimi hakkındada bilgi alabilir profosyonel destek için bizleri araya bilirsiniz, Ankara Çim Ekimi Ankara genelinde ücretsiz keşif imkanı ile siz değerli müşterilerimize kaliteli malze ve Kaliteli hizmet için çalışmaktayız.

Ankara çim ekimi ve Çim Bakımı için bizleri arayın.

1 comments on “Ankarada Çim Ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?