Çim Sararma Nedenleri .

Çim Ekimi yaparken bir çok adımı takip ederek ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. günümüz de, herkez çim ekimi yapmaktadir ama sonuçları maalesef kötü olmaktadır. Çimin neden sararma yaptığını anlatmaya çalışacağız.

 

Çim sararması.

Çim Ekimi yapmadan önce mutlaka mevsim şartlarını göz önünde bulundurmamız şarttır hangi Tohumu ekecegimiz konusunda bilgi sahibi olmamız gerekiyor, çimlerde sararma sık sık olmaktadır, bunun nedeni tabiki sadece tohumla alakasız dir. Sulama yöntemi çim biçim şekli ve toprakta Yabani Ot etkiside çoktur çimin sararmasına da,peki nasıl bir önlem ala bilir hangi adimlari takip ederiz onları anlatmaya çalışalım.

Toprak Analizi

Çim ekecegimiz alanda mutlaka toprak analizi yapmamız gerekmetedir, toprak ilaçlanarak Yabani Ot ve buna benzeri çim harici otlardan temizlenerek toprağın verimli bir hale getirmemiz şarttır. Bu uygulama çim daha gür ve daha sık çıkmasına sebeb olur.

Çim Biçimi

Çim Ekimi yaptıktan sonra 3 cm, 5 cm boyuna geldiğinde ilk biçimi yaparız, Çim biçerken 4 numara ile biçmemiz çok önemlidir eğer çim biçiminde 2,3 numara ile yaparsak çimde sararma kaçınılmaz olur.

Çim Bakımı ve Çim Ekimi

Çim Sulaması

Çim ekerken ilk 2 hafta sulama çok önemlidir ,sulama yaparken zamanlama ve yeterince su toprağa verilmesi tohumun daha iyi ve daha sıklıkla çıkmasına sebeb olur. Ilk hafta gunde 3 kez sulama yapmamız şarttır ilk biçimden sonra sulama yapılması günde 2 güne düşürüle bilir ,çok sıcak havalarda çim biçimi yapilmamali ve çok sıcak havalarda biçildi taktirde çimde sararma kaçınılmaz olur.

Ankara Çim Ekimi ve Ankara Otomatik Sulama sistemleri için bizlerden destek alabilirsiniz. Yerinde ücretsiz keşif imkanlarımızla çim ekimi, otomatik sulama işlerinizi granti kapsamında yaparak bir yıl boyunca ücretsiz bakım yapmaktayız. Ankara Çim Ekimi.

Ankara çim ekimi ve Çim Bakımı için bizleri arayın.

2 comments on “Çim Neden Sararır.?

  1. Merhaba bizim geçen sene hazır çim serimi yaptırdık çimde bu sene çok ciddi sararmalar oldu yeniden Çim Ekimi yaptırmak yerine nasıl bir uygulama yapa biliriz bize maliyeti ne olur bu konuda geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

    1. Hayırlı pazarlar Elif hanım Çim sararma nedenleri bellidir salı günün gelelim yerinde bakalım kurta bilirsek kurtaralaim eğer çok ciddi Çim Sararma varsa çimde yeniden çim ekimi yapılmasını öneririz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?