Ankara çim ekimi

Ankara nın bir çok Alanında faliyet gösteren Çevre Düzenleme, firmamız Ankara çim ekimi, ve Ankara otomatik sulama olarak müşteri memnuniyetini daima kazanmıştır. Bir çok müşterilerimizin bizleri arıyarak çim ekimi ,ve otomatik sulama hakkında bilgi istemesi bizlerin bu yazıyı yazmamıza sebeb olmuştur, mutlaka sizlerde profosyonel destek almadan çim ekimi uygulaması yapmayın.

Çim Ekimi Nasıl Yapılır.?

Bir çoğumuzun da bildiği gibi çim ekimi, uygulamasını zahmetli ve zor iştir Çim ekmeden önce uygulama yapılacak alanın, toprak seviyesi ve toprak eksikliğine dikkat etmeliyiz, eğer yeterince toprak eksiğimiz varsa %50 gübre karışımı ile toprak serilmelidir toprak serimi yaptıktan sonra tesviye ve toprağı sertleştirme yöntemine gitmeliyiz bu uygulama ileri zamanlarda toprağın çökmem gibi durumlardan kurtarmış oluruz. Tesviye yaparken toprak yüzeyin deki, kapa pislik taş, çakıl ot,çöp gibi maddeleri temizleyerek çim ekimine hazırlamış oluruz. Tabiki en önemlisi Ankara Çim Ekimi yaparken tohum seçimini mevsim şartlarına göre tercih etmeliyiz, yanlış uygulama ve yanlış adımlar ‘la,çimde sararma, kel nokta, ve çökme gibi sorunlarla karşılaşırız. Toprak düzenleme ve tesviye işlemin den, sonra uygulama yapılacak alana tohum atma işlemine geçe biliriz, dedigimiz gibi tohum seçimi çok önemlidir, tohum atarken metre kare ye, 70 gram ile 80 gram arası düşecek şekilde tohum atma işlemi yaparız, bu işlemden sonra kapaklama yapmamız şarttır bu uygulamayı bir çok kişi yapmamak ta ve sonucları kötü olmaktadır, kapaklama yapmamızın en önemli işlemi tohumun sulama yaparken dağılmamalıdır kapaklama bu işleme yarar tohumu  sıcak tutar kuşlar ve karıncanın tohumu yemesini önler, kapaklama 3 cm ile 4 cm arasında yapılmalıdır fazla 6 cm ile 10 cm arasında tohumu yakmasına sebeb olur. Kapaklama yaptırdıktan sonra el silindiri ile üstünden geçerek toprakla tohumu sıkıştırma yaparız, ve ayrıca düz bir alan elde ederiz.

Çim Ekimi ve Bakımı 

Yukardaki adımları yaptıktan sonra geriye kalan güzel sık ve temiz bir çim elde etmek bunu  için bütün işlemler bittikten sonra sulama sisteminin düzgün bir şekilde sulaması gerekmetedir bunun için eğer otomatik sulama sisteminiz mevcutsa zaman ayarını günde 3 defa olacak şekilde 5 dk ile 10 arası ayarlanarak sulanması şarttır eğer elle sulama yapıyorsak kör nokta kalmiyacak şekilde eşit bir sulama yaparak sabah, öğlen, ve akşam güneş batımı sulamamiz şarttır, ilk hafta sulama çok önemlidir 1 hafta da tohum bağlamaya başlar ve 3 cm ile 4 cm boy attığında aralarında keklik ve boşluk varsa hemen müdahale edilerek tohum ve gübre atılması önemlidir çim biçime hazır olduğunda ilk biçim 4 numara ile yapılmalıdır daha düşük numaralarla çim biçildi takdirde sararma kaçınılmaz olur. Daha fazla bilgi ve teknik destek için bizleri araya bilirsiniz Ankara içi ücretsiz keşif imkanlarımız ‘la yerinde Fiyatlandirma yapılmaktadır.

Anahtar Teslim Uygulama

Ankara Çim Ekimi, Ankara Otomatik Sulama ve diğer çevre düzenleme işlerinizi ekonomik ve grantili işçilik ile Anahtar teslim yapmaktayız  söz verilen günde teslim ediyoruz..

 

Yeşil Alanlarınıza  Değer Katın

Bahçelerinize özel Alanlarınıza Çim Ekimi Otomatik Sulama çalışmaları ile hem çevrenize hem özel konutlariniza değer katmaya ne dersiniz.?

Kolay Ödeme Seçenekleri

Ankara da Çim Ekimi Otomatik Sulama   işlerinizi uygun fiyatlar’la ve Kaliteli malzeme ile yaptırmaya ne dersiniz ? Karaca çevre düzenleme Firmamız Ankara Çim Ekimi  uygulamalarında peşin fiyatına taksit imkanı sunmaya devam ediyor.

Ankara Çim Ekimi ve Otomatik Sulama için bizleri araya bilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?