Ankara Çim Ekimi ve Otomatik Sulama

Ankara Çim Ekimi

Çim Ekimi zahmetli ve bi o,kadarda zevkli bir iştir tabiki, işini severek yapanlar için dir. Evet Çim Ekimi nasıl olur? Faydaları nelerdir, ve hangi şartlarda çim ekimi yapmalıyız bu yazımızda bunları anlatmaya çalışacağız.

Otomatik sulama ve Çim ekimi uygulaması

Çim Ekimi

Evet öncellikle kendi bahçemiz den yola çıkarak çim ekimi nasıl olur ve hangi adımlari takip ederek iyi sonuçlar elde ederiz onu anlatmaya çalışalım. 200 m2, bir bahçemiz var bu alana Çim Ekimi, yapmaya karar verdik, ilk olarak alanın duzenlemesini yapmalıyız eğer bahçemiz de çok Yabani Ot, var ise hiç bir ışlem yapmadan Yabani Ot kurutucu ilaçlar kullanmaliyiz bu ilaçların isimlerini burdan öğrene bilirsiniz Ankara Çim Ekimi, ilaçlama yaptıktan sonra en fazla 3 gün bekleyerek hiç bir ışlem yapmamalıyız, ve 3 gün sonra kuruyan alanı bel yaparak toprak’la yabani otların kökten alınarak birdaha o alanda Yabani otların çıkmamasına büyük bir katkıda bulunuruz, alan bellendik ten sonra bellenen pis toprak alanda çıkartılır eğer bahçemiz düz bir alan ise toprak düzenlenerek kod farkı alınır, bu islmeden sonra ister Gübre, Karışımı toprak serimi yapabilir isterseniz Zirat toprak hani temiz sade bahçe toprağı serebiliriz, ama bizler daima Gübre, Karışımı toprak serimini tercih etmekteyiz, toprak serimi yapıldıktan sonra toprağın yağmur ve su baskınları için silindir yardımıyla üzerinden topak sertleşecek derecede üzerinden geçmeliyiz, bu ışlem hem Çim, in daha sağlıklı ve daha kaliteli çıkmasına sebeb verir. Ve bu işlemden sonra artık Çim Tohumu, Atabiliriz Ankara Çim Ekimi, uygulamasında genelikle 6,lı karışım tohum tercih edilmelidir, eğer çim ekimi, yapılacak alan güneş görmeyen bir alansa Gölge çim, tecih edilmelidir, m2 ‘ye 70 gram veya 80 gram gelecek şekilde bütün alana eşit dağıtılmalıdır bu işlemden sonra artık kapaklama yaparak bütün işlemimizin meyvesini beklemeliyiz kapaklama yaparken enaz 2 yıl yanmış gübre, seçimi yaparsak çıkacak olan çim, daha kaliteli çıkar, kapaklama yaparke 2 cm kalınlığında sermeliyiz,eğerki fazla yani kalın bir kapaklama yaparsak Tohumu yaka biliriz, kapaklama işlemin den sonra aynı silindir yoluyla üstünden geçerek topraklar tohumu sıkıştırma yaparız bu işlemde sulama yaparken tohumun dağılmama ve kuşların tohumu yememesine sebeb olur. Bu işlemden sonra yapmamız gereken tek şey zamanında ve yeteri kadar sulama yapmalıyız işte tam burda Otomatik sulama, sistemlerin ne kadar Faydalı birşey olduğunu göreceğiz diğer makalemizde otomatik sulama, hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz,evet ekim yaptığımız çimden verim alabilmek için bu adımları takip ederek daha iyi sonuçlar alabiliriz ama mutlaka Çim Ekimi, yaptıktan sonra zamanında ve yeterince sulama yapılması şarttır bu şekilde 1 hafta gibi kısa sürede çim çıkacaktır.

Ankara Otomatik sulama

Ankara Çim Ekimi   ve Otomatik Sulama sistemleri kurulumu yapmaktayız, Ankara genelin’de ücretsiz keşif imkanı sunan tek Firmayiz kaliteli malzeme ve profosyonel ekiplerimiz tarafından yapmış olduğumuz bütün çalışmalarımız da 1 yıl granti vermekteyiz ve Ankara çim ekimi uygulamasında ilk çikan çim firmamiz tarafından birikmektedir.

Çim Ekimi ve Otomatik sulama sistemleri için bizi arayın.

 

5 comments on “Ankara Çim Ekimi

  1. Anakarada 500 m² bir alanımız var oraya Çim Ekimi yaptırmak istiyorum bana maliyeti ne olur geri dönüş yaparsanız sevinirim iyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?