Ankara Gölbaşı Çim Ekimi çalışmalarımız.

Ankara’da Çim Ekimi.

Ankara çim ekimi– Ekim yapılacak alanın toprak dolgusu veya seviyesi çim ekimi yapmadan önce kontrol edilerek çim ekimen hazırlanması gerekmektedir. Ankara çim ekimi uygulamasın,da tohum seçimi’de çok önemli dir 4,lü karışım veya 6,lı karışım tohum tercih edilmelidir. Peki çim ekmeden önce uygulama yapılacak alanda neler yapmalıyız.

Ankara Çim Ekimi uygulaması yapmadan önce toprak Tesviyesi.

Toprak Serimi.

uygulama yapılacak alana önceden toprak serimi yapmamız şarttır, toprak sererken kod varlı ve düz bir alan ise yükseklik kodunu dikkatli sermemiz gerekmektedir, çim çıkarken topak topak cikmamasi için tesviye yaparak düz bir alan çıkartmalıyız. Toprak serimi zirat toprak veya gübre karışımı toprak serimi yaparsak bizim için daha güzel ve daha kaliteli bir çim elde etmiş oluruz, toprak serimi  Ankara  Çim Ekimi uygulamasında ilk adımdır.
Toprak Tesviyesi- Toprak serimi yaptıktan sonra çim ekimi yapa bilmemiz için toprağın Tesviyesi yapılmalıdır. Toprak yüzeyindeki çakıl taşı, kaba pislikler topraktan ayrilmasi şarttır, ince bir tesviyeden sonra düzleştirmek ve toprağın daha sık olması için üstün den silindir yardımıyla geçerek toprağın yağmur su baskınları gibi olaylardan çökmemesi için uygulanınır.

Eryaman çim ekimi ve Bahçe Bakımı.

Çim Ekimi

Yukardaki belirtiğimiz adimlardan sonra çim ekimi uygulamasına geçebiliriz Ankara çim ekimi uygulamasında tohum seçimi 4 veya 6, Lı karışım tohum seçmeliyiz tohumu uygulama yapacağımiz alana atarken m2,’ye 70 garam yada 80 gram düşecek şekilde eşit bir şekilde serpme yapmalıyız tohumu eşit bir şekilde atmalıyız ki, kel ve kör nokta kalmiyacak şekilde her taraftan eşit bir şekilde çim çıkmasına sebeb olur. Tabi eğer çim çıkacak yer fazla güneş gören bir yer değilse gölge çim ekimi yapmamız şarttır. Bu işlemden sonra en az, 2 yıl olmak şartıyla yanmış gübre ile tohum üstüne kapaklama yaparız bu ışlem, hem tohumu sıcak tutmasına yarar hemde kuşların, ve buna benzer tohum yiyen hayvanlardan korumuş olur, bu işlemden sonra gene düz ve sert bir alan için el silindiri yardimiyla üstünden geçerek düz ve sık bir alan elde etmeliyiz bu işlemde tohumun daha sık ve düz bir şekilde çıkmasına yardımcı olur.

Ankara çim ekimi çalışmalarımiz

Çim Bakımı.

Çim ekimi, uygulamasından sonra sulama sisteminin düzgün bir şekilde sulaması gerekmetedir ilk ekilen çim bol bol sulanması şarttır, bir hafta gibi kısa bir sürede ,cim kendini gosterir 21 gün sonra biçilmeye hazırdır, ama çim kendini göstermeye başladıktan sonra el silindiri yardimiyla üstünden geçerek sıklaştırma yaparız bu bicilmeden önce yapılmalıdır, nedeni ise çimin biçim yapıldıktan sonra daha sık ve daha güçlü çıkmasına faydası olur ilk biçim 3,veya 4,numara ile yapmalıdır ilk biçimden sonra sulaması düşürülerek, daha sulama yapabilirsiniz güneşli havalarda biçim yapılırken sulaması uygun değildir, sebeb-i ise güneşli havalarda biçilen çim sulama yapılırsa çimde sararma ve yanma olmaktadır.

Bahçe Bakımı ve Çim Ekimi.

Ankara çim ekimi ve Ankara ototmatik sulama sistemleri kurulumu yapmaktayız uygun fiyatlar ‘la siz değerli Ankaralı hemşerilerimizi daima bütçesini düşünerek kaliteli malzeme ve profosyonel ekiplerimiz tarafından 2 yıl garanti kapsamında çim ekimi ve bakımı hizmeti vermekteyiz. yemyeşil ve yaşanır bir bahçeleriniz için 24 saat bizleri araya bilir teknik destek alabilirsiniz, Karaca Sulama firmamız tarafından Çim Ekimi uygulaması yaparken 2 yıl teknik destek ve granti vermekteyiz.

Çim Ekimi ve Otomatik sulama sistemleri için bizi arayın.

1 comments on “Ankara Çim Ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?