Ankara Çim Ekimi

Çim ekimi yapmadan önce toprak analizi yaptırmak  çim çıkması için çok önemlidir. Bir bahçemiz var ve oraya çim ekimi yapmak isyoruz ama hiç bir bilgimiz yok, bu yazımızda  nasıl çim ekimi yapacağınızı anlatacagiz.

Çim Ekimi 

Çim Ekimi uygulaması yaparken mevsim şartların göz önüne almalıyız,bulunduğumuz ilin ilklim şartlarına göre tohum seçimi çok önemlidir Ankara çim ekimi yaparken,altılı karışım tohum kullanılmalıdır.bu tohum karışımı Ankara mevsimine uygun bir seçimdir. Çim Ekimi,yapacağınız alanı önceden tesviye ve toprak serimi  yapmalıyız,toprak sererken gübre karışımı toprak serersek çok kaliteli çimin verimini daha kaliteli  çim çıkar,toprak serimini yaptıktan sonra silindir yardımıyla üstünden geçerek alanın daha düzgün ve sert bir zemine ulaşır. Seçim yaptığımız tohumu m2 70 gram gelecek şekilde ayarlanıp atılması gerekir, bu işlemden sonra yanmış gübre ile, gübre en az iki yıl beklemiş olmak şartıyla üstüne ince bir şekilde kapaklama yaparız. Bu kapaklama tohumun akması, kuşların ve buna benzer böceklerin tohumu yememesi için de kullanılır en büyük faydası tohumu sıcak tutar.

Ankara’da Çim Ekimi uygulaması yaptırmadan önce mutlaka bizleri arayın en uygun fiyat farkı ve kaliteli malzeme profosyonel işçilik ile Karaca Sulama Çim Ekimi uygulamasında öncü bir markadır. Ankara Çim Ekimi  uygulaması için Arayın.

Çim Ekimi ve Otomatik sulama sistemleri için bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?