Otomatik Sulama Sistemi Nedir?

Ankara Otomatik Sulama Bahçenizde ve özel konutlarınız da, sulama hortumuna ve personele kesinlikle ihtiyaç duyulmadan, Çim Alanlarinizin ihtiyacı duyulan suyun otomatik olarak, istenen miktarda ve ayarlanan zamanda otomatik olarak sulama yapmasına ve Otomatik olaraka kapamasını sağlayan sisteme Otomatik Sulama denir.

Otomatik Sulama Sistemi Nasıl Çalışır ?

Otomatik Sulama vanaları kontrol ettiği Selenoid bunlar (Elektrik & Pilli) vanalar,olmaktadır istenilen alanda da, suyun akışını kontrol eder ve bu vanalara bağlı olan borular sayesinde üzerine monte edilen vanaların ıçinden su geçişi başlar ve sulama yapılacak noktalardaki sprey başlıklarin toprak altından su basıncıyla toprak yüzeyine çıkarak sulama işlemini gerçekleştirir.

Otomatik sulama ister zamanlayıcı kontröl cihazı uzerinden isterse Pilli olarak kurulmaktadır. Uygulama yapılan alanda Çim Bitki ve Ağaç sulaması olarak Ayrı yöntem ile sulana bilir.

Çim sulama sistemi için Sprey Başlıklar gerekmektedir.

Bitki Sulamak için  Damlama Sulama Boruları Kullanılmaktadır ister toprak altı damlama isterse toprak üstü damlama yöntemleri kullanılır.

Ankara Otomatik Sulama Tercih Edilen Alanlar

Genelikle Villala, Park, Bahçe ve Fabrika Alanlarında çok tercih edilmektedir.

Damlama sulama olarak tercih edilen alanlar ise Tarlalar, bahçeler ve Kamusal Alanlar çok tercih edimektedir Spor Tesisleri bu tercihler arasındadır.

Otomatik Sulama Malzemeler Nelerdir ?

Boru ve Ekleme malzemeleri = toprak altında döşenerek suyun vanalara ulaşmasını sağlamaktadır.

Sprey başlıklar = toprak altında ki, borulardan kolye yoluyla 20 boru üzerinden çıkış alınarak toprak’la bire bir mesafe ile sprey başlıkları takılır suyun basıncı ile toprak yüzeyine çıkarak sulama yapmasına yarar.

Damlama boruları = Ağaçlı alanlar ve Bitki etrafında delikli, veya deliksiz olarak çekilen damlama sulama yöntemidir.

Selenoid vanalar = Toprak altında çekilen ana hatlar uzeri ne, kurulan zaman ayarlayıcı sensör yöntemi ile otomatik açılıp kapanmasına yarayan vanadir.

Zamanlayıcılar = Selenoid vanalara kopla yardımı ile,otomatik sinyal vermesine yaramaktadır.

Sulama sensörleri = Vana üzerinde sinyali alıp ve vanayı açıp kapatmasına yaramaktadır.

Ankara Otomatik Sulama Malzemeleri.

Ankara Otomatik Sulama Sistemi Montajı Nasıl yapılır?

Uygulama yapılacak alan 30 cm derinlikte ve 20 cm eninde olmak üzere kazılmalidir. Kazıl yapılan alan gömülen boruların üzerine agsadaki malzemeleri kullanırız

Boru ve Ekleme Malzemeleri

Sprey başlıklar

Damlama Boruları

Selenoid Vanalar

Zamanlayıcılar

Sulama Sensörleri

Ankara Otomatik Sulama bizleri arayarak destek alabilirsiniz ücretsiz keşif imkanı sunmaktayiz.

sırayla monte edilir, otomatik sulama sistemi bölümü tamamlanır. Bu İşlem sonunda kazı alanı kapatılarak toprak üzerinde sulama işlemi yapıldığında borulandirma ile alakalı her hangi bir parça görülmez.

Ankara Otomatik Sulama sulama sistemi nasıl olur?

Otomatik sulama anında, suyun basınçlı gelmesi sayesinde toprak altından yüzeye çıkarak ve sulama yapılacak alana göre ayarlanarak suyu püskürtme yöntemi ile Çim yüzeyine eşit bir şekilde dağılmasıyla sulama yapmasını sağlar. Bu sulama zaman ayarlı olduğu içi belirlendiği dk geldiğinde otomatik olarak suyun vanadan sonra gelen akis durur ve sprey veya rootor tamamen toprak altına geri girer.

Sprey Fıskiyeler

Rotor Sprey Fıskiyeler

Sprey fıskiyeler sprey spreyler bir nozul ve bir gövdeden oluşmaktadır 1 mt. ile 9,1 mt arasında belirli bir alanı suçlamaktadır. Rainbird ve Hunter çok çeşitli nozul ve sprey gövdesi çözümleri sunmaktadır. Istenilen marka ve istenilen ürün müşteriye kalmıştır.

Rotor Fıskiyeler 8mt Ve 60mt arasındaki alanları sulamaya yarar Özel ayarlana bilinir anahtarı sayesinde açı ve atış ayarları yapılabilir.

Ankara’da Otomatik sulama ve Ankara Çim Ekimi içi bizleri arayabilirsiniz uygun fiyatlarla daima siz Ankaralı hemşerilerimizin daima yanınızdayiz kaliteli malzeme ve profesyonel ekiplerimiz Karaca Sulama güvencesi altında yapmaktayız.

Ankara çim ekimi ve Çim Bakımı için bizleri arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?