Ankara Çim Ekimi

Çim Ekimi Nasıl olmalıdır.? Uygulama yapmadan önce Ekim yapılacak alanın önceden tesviye,ve toprak dolumu yapılmalıdır, öncelikle alanın kod ayarlarını yapmalıyız. yada düz bir alan ise gübreli toprak sererek düz bir alana gelene kadar koda almalıyız, toprak serimi yaptıktan sonra toprak yüzeyindeki çakıl, ve buna benzeri yalancı maddeleri tesviye yoluyla ayıtlarız.eger çim ekilecek alan eski bir çim uygulaması varsa bellenerek eski çim Ordan kaldırırız, ve gene kaldırdığımız eski çimin yerine gübreli toprak sererek yeni Çim Ekimi uygulamasına gece bilirim.

Ankara Gölbaşı anorama evler çim ekimi uygulaması.

Ankara Çim Ekimi

Öncelikle toprak serimi ve tesviye hazır olduktan sonra yapmamız gereken tek şey bulunduğumuz ilin mevsim şartlarına göre tohum atmaktadır, tohum atarken m² 70,80 gram gelecek şekilde ayarlanmalıdır. tohumda sonra üstüne sadece yanmış gübre ile 2 cm olacak şekilde kapaklama yaparak çim tohumu kuşların ve buna benzer hayvanların tohumu yememesi için korumaya almalıyız bu işlem tohumu sıcak tutmasına da sebeb olur bu işlemden sonra el silindiri ile üzerinden geçer sıkıştırma ve düz bir alan elde etmiş olursunuz. Çim Ekimi yapıldıktan sonra geriye kalan tek şey sulama sisteminin iyi olması ve çim çıkana kadar günde 3 kere sulanması şarttır.

Diğer bir yazımız da ise Ankara Çim Ekimi, hangi tohum kullanılır nasıl Ekim yapılmalıdır çim bakımı nasıl olmalıdır onları anlatmaya çalışacağız,sizde profesyonel destek almak isterseniz 24 saat bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Çim Ekimi ve Otomatik sulama sistemleri için bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?