Çim Ekimi ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Çim ekimi yapmadan önce tesviye ve dolgu oranını ayarlamamiz şarttır eğer uygulama yapılacak alan Toprak seviyesinden düşük ise temiz gübreli toprak dolumu yapmalısınız. kod alarak toprak seviyesini düz bir alansa mastar yardımıyla ince tesviyesi yaparız. tesviyeli ve toprak dolumun dan sonra silindir veya ek taşıyla üstünden geçerek sıkıştırma yaparız, Alanımız tesviyeli ve düz bir alana kavuştuktan sonra Çim Ekimi, ne başliya biliriz tohumu serpme yaparken m² 70,80 gram gelecek şekilde ayarliyarak dağıtmalıyız. Çim tohumu işleminden sonra en az 1 veya 2 yıl yanmış gübre ile üstüne 2 cm kalınlığında kapaklama yaparak kuşlar dan ve karıncalardan tohumu korumuş oluruz bu işlemden sonra gene el silindiri ile üstünden geçerek sıkıştırma yaparız. ve bu işlemden sonra sadece sulaması kalmaktadır.

Ankara Çim Ekimi Eryaman Gül Apt çim ekimi.

Ankara Çim Bakımı.

Çim uygulamasında baştan gelen bir bakım çok önemlidir, ilk ekimden sonra tohum 1 hafta gibi sürede kendini göstermek tedir. çim tohumu patlama yaptıktan sonra 3,4 cm geldiğin de el silindiri ile üstünden geçerek çimin daha sık ve daha iyi çıkmasına sebeb olur, tabiki en önemli konu yabani otlar çim 3,4 cm ulaştığında aralarında eğer yabani ot varsa Çime zarar vermeyecek ot ilaçları kullanmalıyız daha fazla Bilgi için Ankara Çim Ekimi ulaşa bilirsiniz.ilaclama yapıldıktan sonra çimin 7 cm ulaştığında biçim zamanı gelir, ilk olarak 3 numara ile çimi biçimini yapmalıyız.tabiki çimde en önemli konu sulama sisteminin düzgün çalışması elle sulama yapıyorsak kör nokta kalmayacak şekilde sulama yapmamız gerekmektedir. Bu islemlerden sonra Çim ekimi ve biçimi sizler için çok kolay olacaktır.

Ankara Çim Ekimi ve Otomatik Sulama Sistemleri için sitemizden inceleme yapa bilir teknik destek alabilirsiniz Ankara’da ve bütün illerinde ücretsiz keşif imkanımız ile bahçe, park,ve özel konutlarınıza uygun fiyatlarla ve kaliteli malzeme ile profesyonel ekiplerimizi tarafından teknik destek ve projelendirme yapmaktayız yemyeşil yaşanır bahçeler için bizleri araya bilirsiniz.

Eryaman Otomatik Sulama

1 comments on “Ankara Çim Bakımı

  1. Merhaba arkadaşlar benim 350 m² hobi bahçem var oraya Çim Ekimi, yaptirmak istiyorum yerim Etimesgut ta geri dönüş yaparsanız sevinirim sizleri çok önerdiler aradım ulaşamadım size saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?