Ankara Çim Ekimi

Bir bahçeniz var..? ve çim ekmek istiyorsunuz? Ama nasıl yapacağınız hakkında bilginiz yoksa bu makalemizde Çim Ekimi,nasıl olur onu anlatmaya çalışacağız.

Çim Ekimi

Bahçeleriniz veya özel konutlarınıza çim ekimi uyğulması yaptırmadan önce uygulama yapılacak alanın Otomatik sulama sistemleri veya manuel sulama sisteminin olması gerekmektedir. Yani sulama sorunun olmaması lazım,uygulama yapılacak alanın tesviye Toprak serimi ve en az 1 yıl geçmiş yanmış gübre, uygulaması yapmanız lazım. toprak düzlenerek toprağın üstündeki çakıl, taş, veya buna benzer yabancı maddeleri ayırmamız şart tır.bu işlemi yaptıktan sonra toprak eksik gelen yerler varsa düz bir alan için doldurmaliyiz. toprak işlemi bittikten sonra eğer toprak zirai toprak ise tohumu m² 70 ile 80 gram gelecek şekilde tohumu serpmeliyiz. Bu şekilde tohumun eşit bir şekilde dağılmasına sebeb olur.bu şekilde çimi ekimine hazır lamiş oluruz toprak hazırlık yaptık tan sonra Şu adımları izlemeliyim

Bahçe düzenleme

yapıldıktan sonra ve çim m² 70 ve 80 gram gelecek şekilde atıldık tan sonra kapaklama işlemine geçmeliyiz. bu kapaklama işlemi tohumun dağılması ve kuşlar, karınca, tarafından yenilmesini önlemiş oluruz gübre 3/4 cm kalınlığında atmamız gerekmektedir, bu işlemden sonra da el silindiri ve Lo, ile üstünden geçerek sıkıştırma ve düz bir şekilde çimin çıkmasını sağlar.

Çim Ekimi ve Bakımı 

Bütün işlemlerini yaptık ve çim ekimi bittiği çim 7 gün için de tohum patlar ve kendini gösterir sağlıklı sulandığı taktirde kör nokta kalmayacak şekilde çim çıkar, çimin sulaması günlük Sabah gün doğumundan önce 5.30 da,10 dk öğlen 12.30 da,10 dk ve akşam 16.30 da,sulanarak çimin daha sağlıklı ve sık çıkmasına yardımcı oluruz.

Ankara Çim Ekimi 

Ankara’nınbütün ilçelerinde ücretsiz keşif imkanı ile işlerinizi uygun fiyatlarla yapmaktayız Hydroseeding Çim ve Rulo Çim işlerinizi projelendirme ve anahtar teslim etmekteyiz Karaca Sulama güvencesi altında uzman ekiplerimiz tarafından Granit kapsamında işleriniz yapılmaktadır.

1 comments on “Ankara Çim Ekimi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now

X
Gönder
Yardım!
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?